Gdynia

Formoza Challenge Gdynia zamykać będzie cykl 3 imprez. Gdynia to naturalny wybór – w Porcie Wojennym znajduje się baza Jednostki.
Formoza Challenge Gdynia odbędzie się 4 października 2020 jako zwieńczenie cyklu wydarzeń sezonu. FCH Gdynia to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, w tym dla całych rodzin – luźna forma festynu z ostrą rywalizacją w tle zachęca do odwiedzania biegu wraz z kibicami.
Formoza w Gdyni to możliwość startu na jednym dystansie – ok. 7 km, w drużynie lub samodzielnie, z atrapą karabinu lub bez. Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru Formozy. Formoza Challenge w Gdyni to rozbudowane pakiety startowe, rywalizacja na najwyższym poziomie oraz bogata strefa finiszera, gdzie zawodnicy zjedzą i odpoczną po wyczerpującej rywalizacji. Przede wszystkim jest to domknięcie cyklu trzech wyjątkowych imprez! Nie może Was zabraknąć na wielkim jesiennym finale Formozy 2020!!!

Formoza Challenge 2020 w Gdyni

Dystanse: około 7 km
Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny oraz ULTRA (atrapa karabinu i plecak z obciążeniem).
Uczestnicy: amatorzy, zawodowcy
Przeszkody: od 20 do 40 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Obecne także przeszkody wodne (pokonywanie zbiorników wodnych – morze), strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.

4 października września amatorzy mocnych biegowych wrażeń spotkają się w Gdyni. W trakcie trwania sezonu wyjawimy gdzie dokładnie się spotkamy…..Jasne jest, że nie może zabraknąć morza – naturalnego środowiska FORMOZY! Na śmiałków czeka wiele formatów na dystansie około 7 km. Jedno jest pewne – nie zabraknie wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”. W takim klimacie wystartują uczestnicy – wspierając siebie na trasie.