Zmień termin – nie odwołuj, czyli nowe rozdanie sezonu FORMOZA CHALLENGE 2020 / 2021

To, jak wiecie drodzy zawodnicy, nie tylko nasze hasło, ale też odezwa Organizatorów wszystkich imprez sportowych w Polsce …. i nie tylko. Powodów nie trzeba tłumaczyć, ale dość powiedzieć że jesteśmy jedną z branż, której właściwie grozi zapaść Żeby nie było  –  mamy świadomość, że trudno będzie większości z nas, a przyszłość ogólnie jest … niepewna.

Nie zmienia to faktu, że twardo stąpamy po gruncie i wierzymy, że nadejdzie lepszy czas i wszystko wróci do normalności. Jesteśmy i zawsze będziemy optymistami, bo tak jest po prostu łatwiej w życiu.

Formoza Challenge to wyjątkowy projekt i niestandardowy bieg. To wszystko – dzięki Wam. Nasze hasło „Nigdy nie zostawiamy swoich” jest dziś podwójnie istotne – ponieważ, jak nigdy wcześniej, dziś to MY prosimy WAS o nie zostawienie swoich. Od samego początku staraliśmy się stworzyć imprezę, gdzie atmosfera będzie niepowtarzalna, przeszkody wyjątkowe, a strefa finiszera pełna pozytywnej energii. To wszystko było możliwe dzięki Wam – Zawodnikom, Wolontariuszom, Samorządom, Partnerom, Służbom, a przede wszystkim samej JW FORMOZA i Stowarzyszeniu KRS Formoza, bez których nie byłoby tego biegu. Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam wielu niezapomnianych chwil i że wkrótce spotkamy się na linii mety zawodów naszego cyklu.
Chcemy Wam zaprezentować stan obecny, uwarunkowania prawne i nasze propozycje działań.

WAŻNE – przeczytajcie całość do końca aby uniknąć szumu komunikacyjnego i niepotrzebnych pytań. Wszystko jest jasno i klarownie wytłumaczone.

  • Efektem wejścia w życie ustawy z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz stosowne rozporządzenia Ministra Zdrowia, w tym w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, było m.in. odwołanie albo przełożenie wielu imprez sportowych.
  • Mimo, że obowiązujące ograniczenia prawne w organizacji imprez, nie sięgają obecnie daty zawodów, już od kilku dni jest dla nas jasne, że przeprowadzenie naszych kultowych zawodów FORMOZA CHALLENGE OBORNIKI 2020 w zaplanowanym terminie tj. 6-7.06 nie będzie możliwe. Najnowsze szacunki mówią o wygaszeniu epidemii na początku lipca i to jest wiedza na dziś.
  • Na dzień dzisiejszy (podkreślamy) pierwszą imprezą cyklu w terminie będzie FORMOZA CHALLENGE USTKA – tj. 26.07.
  • W związku z powyższym oraz ze względu na kalendarz innych imprez – w zakresie FCH Oborniki proponujemy Wam następujące rozwiązania (do wyboru):

Uprzedzając pytania, wątpliwości i ew. falę hejtu.

Jako organizatorzy jesteśmy teraz statkiem bez napędu. Nie wiemy kiedy zostanie on przywrócony, żebyśmy mogli obrać właściwy kurs. Ale łajba ogólnie działa i nawet dobrze wygląda – póki co nikt nie panikuje 😊

A tak już zupełnie po Polsku – przygotowanie imprezy to praca przez cały rok.

Około 70% wydatków organizacyjnych ponoszonych jest przed imprezą i to na długo zanim zaczniemy myśleć o sezonie. Chcemy, żebyście wiedzieli i mieli tego świadomość – nie idzie tutaj o wzięcie niczyjej kasy do swojej kieszeni. Tu chodzi o przetrwanie marki FORMOZA CHALLENGE, utrzymanie się w tej sytuacji, zmianę terminów i realizację odjazdowych imprez dla Was.

Tak więc po raz kolejny – Nigdy nie zostawiamy swoich?

Głęboko wierzymy, że zrozumiecie podjętą przez nas decyzję, bo tylko dzięki Waszemu wsparciu i zrozumieniu sytuacji będziemy mogli przetrwać ten czas i nadal organizować dla Was zajebiste imprezy.

Zatem – życzymy Wam zdrowia i po raz ostatni:

„Nigdy nie zostawiamy swoich”