FORMATY

FORMOZA CHALLENGE to różne FORMATY
DOBIeRZ ODPWIEDNI DLA SIEBIE I WYSTARTUJ Z NAMI. 

FORMOZA CHALLENGE

– to impreza dla każdego, bo my “Nigdy nie zostawiamy swoich!”

CYKL FORMOZA CHALLENGE PODZIELIŚMY NA 3 GŁÓWNE KATEGORIE – W ZALEŻNOŚCI OD STOPNIA TRUDNOŚCI I FORMATÓW

 1. FORMOZA  OPEN – biegi: NIGHT & SHORT
 2. FORMOZA TEAM – bieg: TEAM
 3. FORMOZA ADVANCED –  biegi: LONG, RECON oraz ULTRA.
 4. FORMOZA KIDS – biegi: krótki i długi.

  OPEN
  Poniżej znajdziecie opisy formatów, jakie dla Was przygotowaliśmy. Formoza OPEN to grupa biegów “dla każdego”. Co to oznacza? Jeśli kiedykolwiek biegałeś więcej niż kilka km, chcesz przeżyć wyjątkową przygodę i emocje – biegi z tej kategorii są dla Ciebie. Charakteryzują się niewielkim dystansem i średnim zagęszczeniem przeszkód.  Dystanse formatów OPEN różnią się w zależności od miejsca rozgrywania imprezy (Kalisz, Oborniki, Ustka, Gdynia) – oscylują wokół wartości +6 km. Dystans nocny – rozgrywany tylko w Obornikach ma niewiele ponad 4 km.
  4026 – jest to numer jednostki wojskowej Formoza. Startujemy po ciemku z czołówkami i lightstickami. Pokonać trasę nocą to jest wyzwanie ….. albo rozgrzewka do tego co odbędzie się następnego dnia!

  Zapisy: www.formozachallenge.com 

  TEAM
  To bieg drużynowy – na dystansie dłuższym. Rozgrywany w każdej z naszych lokalizacji. Dedykujemy go drużynom – firmowym, biegowym czy po prostu grupie znajomych, która chce pobiec razem – na jednym czasie wspólnym. Charakterystyczne dla tej formuły jest to, że czas teamu, to czas ostatniej osoby, która dobiegła w naszej drużynie na metę. Jesteśmy więc tacy, jakie nasze najsłabsze ogniwo! I o to chodzi w tym formacie. Dystans to zwykle +10 km. 

  ADVANCED
  Formaty dla stale biegających – na których  rzucamy im kolejne wyzwanie. Jeżeli komuś jest mało – może wystartować w formule ULTRA, czyli z gumową atrapą AK-47 i 8kg piachu (który lubi moknąć) plecaku. To jest spore wyzwanie – dystans + 10km, czyli Long i do tego z dodatkowym obciążeniem.


  W Obornikach mamy dodatkowo formułę RECON, która polega na częściowym biegu na orientację. Pokonujesz tor przeszkód jak wszyscy, następnie ekipa J.W. Formoza przewozi Ciebie na drugi brzeg Warty, a tam szukasz punktów orientacyjnych. Po powrocie, zaliczasz trasę SHORT do końca – pokonując wyznaczoną trasą kilkanaście przeszkód.

  ▶️  Pierwsze 2 km pokonujesz na trasie z przeszkodami 
  ▶️  Następnie przeprawiasz się kajakiem przez rzekę
  ▶️  Dostajesz mapkę i zaczynasz bieg na orientację
  ▶️  Musisz zaliczyć minimum 10 z 12 punktów  (im więcej punktów orientacyjnych zaliczysz tym więcej punktów w rywalizacji zdobędziesz)
  ▶️  Wracasz kajakiem na drugi brzeg rzeki
  ▶️  Kończysz trasę pokonując resztę przeszkód

  Start RECON co 5 minut ze względu na przepustowość odcinka rzecznego

  W ramach FORMOZA ADVANCED możesz też po prostu pobiec indywidualnie długi dystans (LONG), który sam w sobie jest niezłym wyzwaniem. Ponad 30 i blisko 60 przeszkód w zależności od wybranego dystansu. Zarówno Tor Motocrossowy w Obornikach, jak i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce to wymagające miejsca pełne naturalnych i sztucznych przeszkód. Będzie błoto, będzie piach, będą zasieki, sprzęt wojskowy, ściany, doły, czasami jakieś bagna…..

  FORMOZA KIDSCzyli coś dla małych komandosów! Specjalnie przygotowana trasa rywalizacji na dwóch dystansach. Będzie się działo!