FORMATY

FORMOZA CHALLENGE TO RÓŻNE FORMATY
DOBIERZ ODPoWIEDNI DLA SIEBIE I WYSTARTUJ Z NAMI. 

FORMOZA CHALLENGE – TO IMPREZA DLA KAŻDEGO, BO MY “NIGDY NIE ZOSTAWIAMY SWOICH!”

 

CYKL FORMOZA CHALLENGE PODZIELIŚMY NA 3 GŁÓWNE KATEGORIE – W ZALEŻNOŚCI OD STOPNIA TRUDNOŚCI I FORMATÓW

 1. FORMOZA  OPEN – biegi: NIGHT & SHORT
 2. FORMOZA TEAM – bieg: TEAM
 3. FORMOZA ADVANCED –  biegi: LONG, RECON oraz ULTRA.
 4. FORMOZA KIDS – biegi: krótki i długi.

  OPEN
  Poniżej znajdziecie opisy formatów, jakie dla Was przygotowaliśmy. Formoza OPEN to grupa biegów “dla każdego”. Co to oznacza? Jeśli kiedykolwiek biegałeś więcej niż kilka km, chcesz przeżyć wyjątkową przygodę i emocje – biegi z tej kategorii są dla Ciebie. Charakteryzują się niewielkim dystansem i średnim zagęszczeniem przeszkód.  Dystanse formatów OPEN różnią się w zależności od miejsca rozgrywania imprezy (Kalisz, Oborniki, Ustka, Gdynia) – oscylują wokół wartości +6 km. Dystans nocny – rozgrywany tylko w Obornikach ma niewiele ponad 4 km.
  4026 – jest to numer jednostki wojskowej Formoza. Startujemy po ciemku z czołówkami i lightstickami. Pokonać trasę nocą to jest wyzwanie ….. albo rozgrzewka do tego co odbędzie się następnego dnia!Zapisy: www.formozachallenge.com 

  TEAM
  To bieg drużynowy – na dystansie dłuższym. Rozgrywany w każdej z naszych lokalizacji. Dedykujemy go drużynom – firmowym, biegowym czy po prostu grupie znajomych, która chce pobiec razem – na jednym czasie wspólnym. Charakterystyczne dla tej formuły jest to, że czas teamu, to czas ostatniej osoby, która dobiegła w naszej drużynie na metę. Jesteśmy więc tacy, jakie nasze najsłabsze ogniwo! I o to chodzi w tym formacie. Dystans to zwykle +10 km.

  ADVANCED
  Formaty dla stale biegających – na których  rzucamy im kolejne wyzwanie. Jeżeli komuś jest mało – może wystartować w formule ULTRA, czyli z gumową atrapą AK-47 i 8kg piachu (który lubi moknąć) plecaku. To jest spore wyzwanie – dystans + 10km, czyli Long i do tego z dodatkowym obciążeniem.


  W Obornikach mamy dodatkowo formułę RECON, która polega na częściowym biegu na orientację. Pokonujesz tor przeszkód jak wszyscy, następnie ekipa JW Formoza przewozi Ciebie na drugi brzeg Warty, a tam szukasz punktów orientacyjnych. Po powrocie, zaliczasz trasę SHORT do końca – pokonując wyznaczoną trasą kilkanaście przeszkód.
  ▶️Pierwsze 2 km pokonujesz na trasie z przeszkodami 
  ▶️Następnie przeprawiasz się kajakiem przez rzekę
  ▶️Dostajesz mapkę i zaczynasz bieg na orientację
  ▶️Musisz zaliczyć minimum 10 z 12 punktów  (im więcej punktów orientacyjnych zaliczysz tym więcej punktów w rywalizacji zdobędziesz)
  ▶️Wracasz kajakiem na drugi brzeg rzeki
  ▶️Kończysz trasę pokonując resztę przeszkód

  Start RECON co 5 minut ze względu na przepustowość odcinka rzecznego

  W ramach FORMOZA ADVANCED możesz też po prostu pobiec indywidualnie długi dystans (LONG), który sam w sobie jest niezłym wyzwaniem. Ponad 30 i blisko 60 przeszkód w zależności od wybranego dystansu. Zarówno Tor Motocrossowy w Obornikach, jak i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce to wymagające miejsca pełne naturalnych i sztucznych przeszkód. Będzie błoto, będzie piach, będą zasieki, sprzęt wojskowy, ściany, doły, czasami jakieś bagna…..

  FORMOZA KIDS – Czyli coś dla małych komandosów! Specjalnie przygotowana trasa rywalizacji na dwóch dystansach. Będzie się działo!