Oborniki

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa dla każdego, w tym dla całych rodzin – luźna forma festynu z ostrą rywalizacją w tle zachęca do odwiedzania biegu wraz z kibicami. Formoza w Obornikach to możliwość startu na dystansie SHORT (ok. 5 km) lub LONG (ok. 10 km), dziennie w drużynie lub samodzielnie oraz ULTRA z plecakiem i atrapą karabinu. Organizatorzy nie zapominają oczywiście o najmłodszych komandosach – specjalnie dla nich rozwijany jest format FORMOZA KIDS – co oznacza bieg w asyście komandosów FORMOZY.

Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach. Motto „Nigdy nie zostawiamy swoich” – jest potwierdzane na każdym kilometrze biegu. Współpraca między zawodnikami to warunek pokonania trudnego toru Formozy.

Formoza Challenge 2023 w OBORNIKACH

Termin: 4 czerwca, 2023
Miejsce: Oborniki
Dystanse:
SHORT (ok. 5 km), LONG (ok. 10 km) oraz  ULTRA

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.

Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody: od 20 do ponad 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza raz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Obecne także przeszkody wodne (pokonywanie zbiorników wodnych), strzelnice, przeszkody mentalne (zagadki, łamigłówki), wymagające przenoszenia przedmiotów, etc.
Koordynaty: Szerokość geograficzna: 52.642718 | Długość geograficzna: 16.834019