Opisy formatów

FORMOZA CHALLENGE to różne formaty
dobierz odpowiedni dla siebie i wystartuj z nami.
FORMOZA CHALLENGE
– to impreza dla każdego, bo my „Nigdy nie zostawiamy swoich!”

CYKL FORMOZA CHALLENGE PODZIELIŚMY NA 3 GŁÓWNE KATEGORIE – W ZALEŻNOŚCI OD STOPNIA TRUDNOŚCI I FORMATÓW. FORMOZA CHALLENGE TO NIE JEST BIEG OCR – TO BIEG Z PRZESZKODAMI, DLA KAŻDEGO, KTO CHCE SPRÓBOWAĆ ŚWIETNEJ PRZYGODY!

  1. FORMOZA OPEN – bieg: SHORT
  2. FORMOZA TEAM – bieg: TEAM
  3. FORMOZA ADVANCED – biegi: LONG oraz ULTRA.
  4. FORMOZA KIDS – biegi: krótki i długi.

OPEN

Formoza OPEN to grupa biegów „dla każdego”. Co to oznacza?

Jeśli kiedykolwiek biegałeś więcej niż kilka km, chcesz przeżyć wyjątkową przygodę i emocje – biegi z tej kategorii są dla Ciebie.

Charakteryzują się niewielkim dystansem i średnim zagęszczeniem przeszkód.

Dystanse formatów OPEN różnią się w zależności od miejsca rozgrywania imprezy (Kalisz, Oborniki, Ustka, Gdynia) – oscylują wokół wartości 5/6 km.

TEAM

To bieg drużynowy – na dystansie dłuższym. Rozgrywany w każdej z naszych lokalizacji.

Dedykujemy go drużynom – firmowym, biegowym czy po prostu grupie znajomych, która chce pobiec razem – na jednym czasie wspólnym.

Charakterystyczne dla tej formuły jest to, że czas teamu, to czas ostatniej osoby, która dobiegła w naszej drużynie na metę.

Jesteśmy więc tacy, jakie nasze najsłabsze ogniwo! I o to chodzi w tym formacie. Najważniejsze to zabawa i aby nie zostawić nikogo ze swoich!

Dystans to zwykle +/- 10 km.

ADVANCED

Formaty dla stale biegających – na których rzucamy im kolejne wyzwanie. Jeżeli komuś jest mało – może wystartować w formule ULTRA, czyli z gumową atrapą AK-47 i 6 kg piachu (który lubi moknąć) plecaku.

To jest spore wyzwanie – dystans +/- 10 km, czyli Long i do tego z dodatkowym obciążeniem. W danej formule pamiętaj, że musisz mieć przygotowanie!

W ramach FORMOZA ADVANCED możesz też po prostu pobiec indywidualnie długi dystans (LONG), który sam w sobie jest niezłym wyzwaniem. Ponad 30 przeszkód w zależności od wybranego dystansu.

Zarówno Tor Motocrossowy w Obornikach, jak i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, plaża i klify w Gdyni, czy gęsty las w Kaliszu to wymagające miejsca pełne naturalnych i sztucznych przeszkód.

Będzie błoto, będzie piach, będą zasieki, sprzęt wojskowy, ściany, doły, czasami jakieś bagna…..

FORMOZA KIDS

Czyli coś dla małych komandosów! Specjalnie przygotowana trasa rywalizacji na dwóch dystansach. Będzie się działo!