Droga ekipo Formoza Challenge. W tym roku mamy zamiar zwiększyć nacisk na przestrzeganie zasad a w efekcie na bardziej uczciwą rywalizację.

Mamy świadomość, że różnie z tym jest – stąd wdrażać będziemy po kolei różne procedury, których celem jest maksymalne ograniczenie tzw. cwaniactwa u nas.

Ta grupa (czyli większość), dla której Formoza Challenge jest dobrą zabawą – szansą na integrację i przeżyciem pełnej endorfin przygody – może być spokojna. Zasady są oczywiście dla Wszystkich i ważne jest, żeby każdy ich przestrzegał.

Nasze doświadczenie wskazuje, że paradoksalnie ci, którzy przyjechali się pobawić – starają się ogarnąć możliwie wszystkie przeszkody a na pewno sobie nawzajem pomagać – jeśli tego nie mogą zrobić. We współpracy tkwi sens naszej imprezy – „Nigdy nie zostawiamy swoich” nie ma być pustym hasłem – a rzeczą, która będzie się działa na trasie. Swoją drogą jesteśmy takim biegiem, który zachęca do pomagania sobie i współpracy na trasie.

Wracając do sedna – wyciąg z najważniejszych zasad poniżej. My uszczelniamy przeszkody i mocniej je obsadzamy, bardziej będziemy pilnować ich pokonywania. Dsq dla omijających i właściwa ilość pompek / bp dla tych, którym wydaje się że łatwiej coś wypompować niż pokonać przeszkodę.

Zespół FCH.